Punkt Promocji Zdrowia: Oratorium Stasiówka (19.09.2020) – relacja

Punkt Promocji Zdrowia: Oratorium Stasiówka (19.09.2020) – relacja

Dzień Dobry,

Duże zmiany na co dzień powodują, że coraz częściej chcemy wracać wspomnieniami do fajnych miejsc, pozytywnych ludzi i pogody która sprzyjała utrzymywaniu wielu społecznych relacji. Przeglądając szeroki wachlarz miejsc w których robiliśmy badania w roku 2020 chcemy powrócić do szczególnego miejsca a mianowicie do Nowogródka Pomorskiego w którym nastąpiło uroczyste otwarcie miejsca pod nazwą Oratorium Osówka.

Zespół TeleCardio zawitał do Nowogródka Pomorskiego około godziny 14:00, przywitała nas śliczna pogoda (około 28 stopni C), z daleka już było czuć zapach ogniska i widać było rozłożone namioty czekające na gości. Po miłym przyjęciu, szybko rozgościliśmy się i rozpakowaliśmy sprzęt do badań. Uczestnicy uroczystości mogli bezpłatnie skorzystać z następujących badań:

– pomiar ciśnienia
– badanie EKG urządzeniem EHO-12 (kardiomonitor do wykonywania pełnego 12-odprowadzeniowego EKG)
– pomiar EKG urządzeniem EHO Mini EVENT HOLTER (miniaturowy, mobilny aparat do tele-diagnostyki oraz tele-monitorowania)
– badanie poziomu cukru
– pomiar saturacji krwi i tętna
Podczas wydarzenia zostały zaprezentowane także:
– działania systemów telemedycznych
– rodzaje urządzeń telemedycznych
– przykłady jak za pomocą telemedycyny można ratować życie,
– najnowsze trendy w telemedycynie.
Chcieliśmy bardzo podziękować koordynatorce projektu – Annie Biniaszek. Dziękujemy za zaproszenie i zorganizowanie „TeleCardio Busa”.
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia fotorelacji.
Pamiętajcie także, że jesteśmy otwarci na takie inicjatywy i w miarę możliwości przyjedziemy i wykonamy takie badania bezpłatnie.