Dzień Dobry,
Dziś chcielibyśmy przedstawić telemedyczną inicjatywę jaką podjęła „Fundacja e-Medycyna” w działaniach mających na celu przeciwdziałanie skutkom SARS-CoV-2 w Szczecinie. Bardzo się cieszymy, że jako firma o profilu telekardiologicznym z dużym akcentem wstrzeliliśmy się idealnie w działania fundacji. Pozwoliliśmy sobie udostępnić informacje ze strony, zapraszamy do zapoznania się z inicjatywą:
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Fundacja na Rzecz Aktywnego Rozwoju Telemedycyny i e-Zdrowia w Polsce – „Fundacja e-Medycyna” ponownie otrzymała mikrodotacje w programie „Wsparcie Doraźne”. Cieszymy się tym bardziej, iż tym razem pomagamy na większej ilości pól na naszym lokalnym terenie działania (jakim jest miasto Szczecin) i tym bardziej, gdyż otrzymaliśmy maksymalną ilość środków do wykorzystania czyli 6000zł (3 x 2000zł). Pieniądze kolejny raz przekazała nam Fundacja Sektor 3 w ramach szczecińskiego programu regrantingu dla organizacji pozarządowych (mikrodotacji).
Zasady konkursu #mikroDOTACJE 2020 nabór – „Wsparcie doraźne”.
Celem naboru było przeciwdziałanie skutkom pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Szczecińskie organizacje pozarządowe aktywnie angażują się w realizację działań w sferze pożytku publicznego. Mają ogromny potencjał i wartościowe pomysły. Niestety, w zaistniałej sytuacji związanej z walką z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, wszyscy znaleźliśmy się w sytuacji wymagającej nowych, alternatywnych rozwiązań służących przeciwdziałaniu skutkom pandemii. Na przeszkodzie w ich realizacji stoją problemy z pozyskaniem środków finansowych – zapraszamy do skorzystania z możliwości programu #mikroDOTACJE2020. Zapraszamy do udziału w programie #mikroDOTACJE 2020 nabór – „Wsparcie doraźne”. Celem naboru jest wspomaganie rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych, w zakresie przeciwdziałania skutkom pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.
Do udziału w konkursie zapraszamy grupy nieformalne oraz wszystkie organizacje pozarządowe z Gminy Miasto Szczecin, które mogą aplikować o 2000 zł na swoje projekty.
W ramach konkursu rozdysponujemy do 38 200 zł, o które mogą ubiegać się organizacje pozarządowe ze Szczecina, realizujące wyłącznie działania prowadzone na rzecz mieszkańców Szczecina i mające na celu przeciwdziałanie i łagodzenie skutków pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, odpowiadające ich potrzebom obecnie i w przyszłości. Organizacja ubiegająca się o środki finansowe musi zapewnić min. 10% wkładu własnego (dopuszczalny jest każdy rodzaj wkładu własnego: finansowy, lub/i osobowy).
Z jakim pomysłem wystąpiliśmy:
Telemedycyna w pomocy w przeciwdziałaniu skutkom pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 w Szczecinie
mąjącym na celu:
Wyposażenie (tzn. zakupienie, przekazanie i wdrożenie) dla:
- Klubu Seniora (ul. Sławomira 10, 71-621 Szczecin)
- Domu Chronionego dla Seniorów (ul. Chodkiewicza 10/2, 70-306 Szczecin)
- Domu Chronionego dla Seniorów (ul. Bolesława Śmiałego 36/1 Szczecin)
w nowe urządzenie Eho Mini Event Holter służące do robienia badań kardiologicznych bez wychodzenia z placówki i ich przesyłanie do centrum telemedycznego. Dzięki urządzeniu odpowiemy na zapotrzebowanie lokalne (palące potrzeby) monitoringu kardiologicznego w tym ratowanie życia oraz wykorzystamy najlepszą formę przeciwdziałania skutkom pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 w Szczecinie – czyli seniorzy robiący badania bez wychodzenia z placówki.
Zespół Fundacji e-Medycyna przeprowadził bardzo dokładną analizę sytuacji wpływu pandemii SARS-CoV-2 w Szczecinie. Będąc w kontakcie telefonicznym z:
– pacjentami
– opiekunkami osób starszych i niepełnosprawnych
– personelem medycznym (lekarzami, pielęgniarkami)
– szpitalami,
– radnymi.
Przeanalizowaliśmy szereg danych gdzie taka pomoc jest najpotrzebniejsza i określiliśmy główne problemy z jakimi borykają się mieszkańcy Szczecina. Po umieszczeniu ogłoszenia w internecie (poniżej jego treść):Otrzymaliśmy wiele próśb o wsparcie ośrodków gdzie zakup sprzętu Eho Mini Event Holter rozwiązałby problem badań, które przeprowadzane byłyby na miejscu i nie narażałyby seniorów na zarażenie. Z badań wynika że seniorzy są najbardziej narażoną grupą na pandemię SARS-CoV-2.
Główne problemy na które dajemy rozwiązanie to:
– brak świadomości, że istnieje rozwiązanie ograniczające rozprzestrzenianie koronawirusa.
– utrudniony dostęp do lekarzy w czasie pandemii, szpitale przyjmują tylko w bardzo określonych przypadkach narażenia życia. Pacjenci zanim przekroczą bramy szpitala są bardzo restrykcyjnie sprawdzani, jest to bardzo energo-, praco-, czaso-chłonne.
– pacjenci nie muszą wychodzić z placówki. Pielęgniarka, opiekunka środowiskowa lub sam pacjent może sam wykonać badanie w parę minut.
– nie narażamy osób z zewnątrz, urządzenie może służyć do przepadania dowolnej ilości osób bez wychodzenia z placówki.
– ratowanie życia. Gdy pacjent ma problemy kardiologicznie (seniorzy grupa najbardziej obarczona problemami kardiologicznymi) liczy się niemalże każda sekunda.Badania EKG, będą mogły odbywać się dzięki liderowi usług telekardiologicznych na Pomorzu Zachodnim – TeleCardio Sp. z o.o. Sp. k.
Dziękujemy za zaufanie, będziemy na bieżąco informować o poczynionych krokach.
Wyniki naboru Wsparcie doraźne w konkursie #mikroDOTACJE2020